Tania wyciskarka wolnoobrotowa

Tania wyciskarka wolnoobrotowa to niedrogi sprzęt dla każdego, kto chce zachować zdrowe nawyki, zwłaszcza w odżywaniu się. Bowiem jest to taki sprzęt, który pozwala nam samemu w domu wykonywać zdrowe przekąski pełne witamin. Jednak w zróżnicowanych wersjach. Zaoszczędzimy wiele, gdyż na mieście są to bardzo bardzo drogie napoje. A też nie zawsze mamy pewność, z jakich składników wykonane. W domu za to kupujemy takie warzywa czy owoce, które nam się podobają, nawet można wykorzystać te z własnego ogródka. To daje nam znacznie lepsze wartości odżywcze napojów, bez dodatku cukru, bez konserwantów.

To jaka tania wyciskarka wolnoobrotowa będzie najlepsza dla nas? Każdy z nas zadaje sobie to pytanie, jeśli nie chce dużo wydawać, a przy tym szuka fajnego sposobu na zdrowe przekąski pełne witamin. Dlatego zajrzyjcie już teraz poniżej, do naszej najnowszej lektury. Znajdziecie tu największą gamę różnych informacji, które pomogą Wam w dobry wyborze. Z nami na pewno znajdziecie swój sprzęt, zwłaszcza, jeśli skorzystanie z rankingu najlepszych.

Zapraszamy!

Jaką tanią wyciskarkę wolnoobrotową wybrać i kupić?

Obecnie bardzo modne jest być eko, zero waste i dbać o to, co się je. Zwykle zdrowe odżywanie kojarzy nam się z wysokimi cenami oraz masą roboty podczas gotowania. Jednak wcale nie musi tak być. Wystarczy wybrać odpowiedni sprzęt, dopasowany do własnych potrzeb. Miejmy na uwadze, co chcemy przygotowywać, ale również warto sprawdzić najważniejsze elementy tego sprzętu, jakimi są:

  1. rodzaj,
  2. moc,
  3. sitka,
  4. pojemnik na sok,
  5. czyszczenie.
Tania wyciskarka wolnoobrotowa
Tania wyciskarka wolnoobrotowa / Ranking, cena, opinie

Rodzaje taniej wyciskarki wolnoobrotowej

Oczywiście na samym początku warto wybrać w ogóle rodzaj taniej wyciskarki wolnoobrotowej. Choć ogólnie jest to już sprzęt sam w sobie mały, to jednak różni się między sobą kształtem. Bo dostępne są te bardziej stabilne, większe wyciskarki poziome. Zajmują one więcej miejsca i są nieco trudniejsze w przechowywaniu, ale za to świetnie radzą sobie nawet z twardszymi owocami czy warzywami. Potrzebujemy mniejszy nacisk podczas wyciskania.

Drugim rodzajem jest tania wyciskarka wolnoobrotowa pionowa. Ten rodzaj jest mały, podręczny, zajmuje bardzo mało miejsca, dzięki czemu też jest łatwy w przechowywaniu. Idealnie sprawdzi się w niewielkich kuchniach. Raczej dla owoców i warzyw miękkich oraz średnio twardych. Potrzebujemy też nieco większy nacisk. Ale zdecydowanym plusem jest waga i rozmiar.

Sprawdź: Wyciskarka wolnoobrotowa do 600 zł

Moc taniej wyciskarki wolnoobrotowej

Moc to bardzo ważny element każdej taniej wyciskarki wolnoobrotowej. A to dlatego, że każda z nich oznacza jakość, z jaką wykonywany jest sok czy mus. Czyli im większa moc, ty większe rozdrobienie w szybkim tempie, co jednak w przypadku napojów nie jest dobre, bo wtedy sok się natlenia. A przecież nie o to nam chodzi, by tracić wartości odżywcze. Dlatego idealnym rozwiązaniem wydaje się być moc 150 W.

To daje nam średnio prędkość obrotów na minutę w wysokości 40.

Sitka w taniej wyciskarce wolnoobrotowej

To, na co koniecznie musimy zwrócić uwagę, to sitka w taniej wyciskarce wolnoobrotowej. Dzięki nim mamy aż dwa lub trzy rodzaje wyciskania soków, czyli szatkowania warzyw i owoców. Najlepiej, gdyby były wykonane ze stali nierdzewnej. Wtedy będą odporne na rdzewienie. W przypadku sitka z dużymi oczkami pozwala nam to na uzyskanie gęstych soków, z dużą ilością miąższu. Małe oczka w sitku to dobrze rozdrobione składniki, które dają nam rzadki napój, pozbawimy drobinek (kawałków). Trzecie sitko, które występuje w niektórych modelach, to takie bez żadnych oczek. Ten rodzaj pozwala nam na przygotowanie np. musów oraz sorbetów. Dzięki takiemu zestawowi, sami decydujemy, na co mamy ochotę w tej chwili, jak gęsty ma być sok i czy w ogóle ma to być napój.

Jaka tania wyciskarka wolnoobrotowa
Jaka tania wyciskarka wolnoobrotowa? – Zobacz!

Pojemnik na sok w taniej wyciskarce wolnoobrotowej

Choć nie zawsze zwracamy na to uwagę, to jednak dobra i tania wyciskarka wolnoobrotowa powinna być wyposażona w pojemnik na napój. Bowiem to, co powstaje nie musi spływać od razu do szklanki, a do pojemnika, który zamkniemy i można go przechować w lodówce, a nawet zabrać ze sobą na wynos. Dlatego sprawdźmy jak jest duży. Zwykle w wersji przenośnej to 500 ml do 900 ml. A w wersji domowej może to być pojemnik nawet od 1 litra przez 1,5 litra do 2 litrów.

Czyszczenie taniej wyciskarki wolnoobrotowej

Czyszczenie taniej wyciskarki wolnoobrotowej powinno być łatwe, by nie zniechęcać nas do używania tego sprzętu. Jeśli czyszczenie będzie skomplikowane, utrudnione to na pewno nie będziemy mieć na to ochoty. Części powinny być też łatwe w demontażu z możliwością wkładania ich do zmywaki. Przydatna jest dołączona do zestawu szczoteczka. Specjalna zatyczka na końcu zapobiega też kapaniu soku i brudzenia się spodu maszyny.

Polecamy: Wyciskarka do malin

Najlepsza tania wyciskarka wolnoobrotowa

Jaka to jest najlepsza tania wyciskarka wolnoobrotowa? Czy dobra wyciskarka może być nie droga? Oczywiście,jeśli dopasujemy ją pod własne potrzeby. Bowiem ne ma jednego takiego modelu, który dogodzi wszystkim. Musimy mieć na uwadze kształt sprzętu, jego moc, co przekłada się na jakość rozdrabiania, czy też wielkość otworu na składniki. Wygodny może też okazać się pojemnik na sok, dla jeden osoby, bądź inny dla większej rodziny. Dlatego „najlepszy” to pojęcie bardzo indywidualne, ale na szczęście dostępne są różne modele i każdy znajdzie coś dla siebie!

Gdzie kupić tanią wyciskarkę wolnoobrotową?

Dobra tania wyciskarka wolnoobrotowa dostępna jest w wielu sklepach. Oczywiście duży wybór różnych modeli zebrany jest w internecie. Ale jeśli wolimy sprawdzić na własne oczy, jaki model będzie do nas najbardziej pasował. Czy też jak on wygląda na żywo, jakie ma parametry dokładnie, jak jest duży. Możemy udać się do sklepów z elektrycznymi akcesoriami do kuchni, sprzętem domowym oraz do marketów z małym AGD. Tam skorzystamy również z porad doradcy klienta.

Do chętnie wybieranych producentów należą m. in.: Eldom, Sencor, Blaupunkt, Zeegma, Silvercrest oraz inni.

Najlepsza tania wyciskarka wolnoobrotowa
Najlepsza tania wyciskarka wolnoobrotowa

Cena taniej wyciskarki wolnoobrotowej

Tak na prawdę pojęcie „tania wyciskarka wolnoobrotowa” jest dość względne. Bowiem każdy ma inne potrzeby i dla każdego, co innego oznacza tani. Jednak chodzi o raczej o niską cenę, ale dobrą jakość. Dlatego mamy wiele możliwości i na każdą z nich warto zwrócić uwagę. Zaczynając od 200 zł, przez 300 zł do 500 zł.

A może: Wyciskarka do jabłek ?

Tania wyciskarka wolnoobrotowa – opinie

Czy według Was warto zakupić tanią wyciskarkę wolnoobrotową? Czym się ona charakteryzuje i co dla Was znaczy pojęcie” tania”? Czym się cechuje taki sprzęt? Co można z niego zrobić? A co Wy chętnie przyrządzacie? Jakie posiada funkcje? Czy parametry także mają znaczenie? Wolicie warzywa czy owoce? A może już macie jakieś doświadczenia z tym sprzętem? Czekamy na Wasze opinie w sekcji komentarzy!

Tania wyciskarka wolnoobrotowa / Ranking najlepszych

Wielu z nas lubi kupować kawy na mieście. Ale równie dużą popularnością cieszą się soki świeżo wyciskane. Jednak możemy nieco zaoszczędzić na zakupach. Choćby wybierając swój własny sprzęt do domu. Polecane modele, sprawdzone znajdziecie w naszym rankingu najlepszych tanich wyciskarek wolnoobrotowych. Zobaczcie sami, co kupić, pełen opis i cenę. Dla każdego coś się znajdzie! Zapraszamy do zakupu!

Dodaj opinie na forum