Wyciskarka do malin

Wyciskarka do malin to sprzęt dedykowany wszystkim miłośnikom domowych wyrobów. Przede wszystkim w tym wypadku mowa jest o sokach z malin, czyli bardzo zdrowych, pełnych witamin, o niskiej zawartości cukrów owocach. Występują latem w Polsce. Są bardzo łatwe w hodowaniu, można to robić nawet na ogródku. Te owoce są bardzo słodkie, ale i zdrowe, to naturalnie występujące cukry i witaminy, lekkie, idealne jako przekąska na upalne dni. Ale nie zawsze musimy je jeść w formie nieprzetworzonej i wcale nie musimy piec kalorycznych ciast czy robić słodkich dżemów. Popularne stały się soki i musy z malin. Jak je przyrządzić?

Zapewne zastanawiacie się, która wyciskarka do malin byłaby najlepsza i czym w ogóle kierować się przy jej zakupie. Na pewno na wiele nurtujących Was pytań, odpowiedzi znajdziecie poniżej, w naszym najnowszym artykule. Jest on pełen porad oraz przykładów, szczególnie w rankingu najlepszych. Zobaczcie sami, co warto kupić, a w przypadku własnych opinii czy doświadczeń, możecie je zostawiać w sekcji komentarzy!

Zapraszamy do lektury już teraz!

Jaką wyciskarkę do malin wybrać i kupić?

Wyciskarka do malin? Czy taki sprzęt istnieje? Tak, dzięki niemu możemy przyrządzić wiele ciekawych przekąsek, które pozwolą nam zachować zdrowe nawyki żywieniowe. Przede wszystkim są to lekkie przekąski, szczególnie dla miłośników tych słodkich owoców. Zaspokoją nam głód i mamy je zróżnicowane w formie musów czy soków. Jednak, by tak się stało, by cieszyć się jakością, warto mieć na uwadze kilka istotnych kwestii:

  • budowa,
  • typ,
  • moc,
  • akcesoria.
Wyciskarka do malin
Wyciskarka do malin / Ranking, opinie i cena

Budowa wyciskarki do malin

Przede wszystkim zacznijmy od tego, by sprawdzić, jaka wyciskarka do malin jest dla nas i na nasze pomieszczenie. Zwykle zaprawy i tym podobne robimy w kuchni. Zatem budowa wyciskarki powinna być dopasowana do parametrów kuchni. Czyli by ni zawadzała oraz by była idealna w przechowywaniu. A do wyboru mamy dwa rodzaje. Pierwszym z nich jest wyciskarka do malin pionowa. To mała wersja, nieco gorszej jakości, jednak idealnie mieści się w małych pomieszczeniach, jest niezwykle łatwa w przechowywaniu, gdyż zajmuje bardzo mało miejsca. Zwykle daje sobie radę z bardzo miękkimi owocami, czasem ze średnio twardymi także.

Z kolei drugi model to wyciskarka do malin pozioma. To już znacznie większy sprzęt, bardziej profesjonalny można rzec. Radzi sobie nawet z bardzo twardymi owocami, więc można robić różne mieszanki malin z innymi owocami, a nawet warzywami. Zwykle można regulować też ich prędkość, właśnie ze względu na ilość składników w pojemniku, id. Jednak przez to są większe i zajmują więcej miejsca w kuchni oraz w szafie podczas przechowywania.

Sprawdż: Wyciskarka do jabłek

Typ wyciskarki do malin

Kolejnym elementem jest typ wyciskarki do malin. I wcale nie chodzi tu o wygląd, co właśnie już opisaliśmy, lecz o typ silniczka, który zasila cały sprzęt i nadaje mu odpowiednią jakość działania. Przede wszystkim w tańszych modelach znajdziemy te z jednym ślimakiem, choć dostępne są także dwa ślimaki. A czym to dokładnie jest i do czego służy? To inaczej wałek ślimakowy. To najważniejszy element całej wyciskarki do malin. To właśnie dzięki niemu owoce są wyciskane. Zwykle jest wykonany z plastiku, ale w lepszych modelach z metalu.

Moc wyciskarki do malin

Koniecznie musimy wspomnieć również o mocy wyciskarki do malin. To jest na prawdę ważny element, który wpływa na jakość sprzętu i na ogólną jakość jego użytkowania. Przede wszystkim pozwala nam na szybkie lub wolne wyciskanie soków z malin, na mielenie pestek, bądź nie. Oczywiście im większa moc, tym większy akumulator, co jednak nie zawsze jest dobre. W przypadku miękkich malin, warto wybrać sprzęt o średniej mocy. A to dlatego, że zbyt duża prędkość mielenia może natleniać napój i przez to pozbawiamy go minerałów oraz witamin. Staje się mniej wartościowy. A przecież nie o to nam chodzi. Optymalnym rozwiązaniem zdaje się być moc między 150 W a 300 W. To daje nam zwykle modele wyciskarki wolnoobrotowej, mniej więcej 75 obrotów na minutę, co jest bardzo optymalnym rozwiązaniem (a wręcz maksimum) w przypadku tak miękkich malin.

Jaka wyciskarka do malin
Jaka wyciskarka do malin? Zobacz już teraz!

Akcesoria do wyciskarki do malin

Nie obyło by się bez dodania, że dobra wyciskarka do malin może nam zaoferować także dodatkowe akcesoria do zestawu. Choć te mogą się różnić, w zależności od modelu oczywiście, to jednak są również takie, które znajdziemy praktycznie w każdym gadżecie. Przede wszystkim jest to pojemnik na napój, choć dostępne są jego różne wielkości, od 50 ml po duże, nawet 250 ml – 300 ml dzbanki. To samo dotyczy pojemnika na pulpę. Zawsze jest jeden, ale może się różnić wielkością.

Kolejnym elementem (dodatkowym, który nie występuje we wszystkich modelach) jest sitko do klarowania soków. By było w nich jak najmniej pestek, które mogą przeszkadzać w sączeniu soku z malin, bogatych w pestki.

Jaka Wyciskarka wolnoobrotowa do soków ?

Najlepsza wyciskarka do malin

Najlepsza wyciskarka do malin to ta, która świetnie radzi sobie z tymi owocami. Dzięki niej możemy zachować zdrowe nawyki żywieniowe i urozmaicić sobie codzienną dietę. Przede wszystkim zrobimy wiele różności z malin, które są zdrowe. Dlatego ten sprzęt powinien mieć odpowiednią moc w zależności od tego, co planujemy robić, dostosowany pod względem grubości oczek do pestek, jakie maja maliny. I co ważne, gadżet ten powinien być bardzo prosty w czyszczeniu, nawet z elementami, które schowamy do zmywarki.

Gdzie kupić wyciskarkę do malin?

Dobra wyciskarka do malin dostępna jest i w sklepach internetowych i w sklepach stacjonarnych, głownie z akcesoriami kuchennymi oraz w marketach z małym AGD. Tam z pewnością skorzystamy z pomocy doradcy klienta, dopasujemy model do własnych potrzeb porównując je między sobą. Na pewno znajdziemy dla siebie coś, co nam będzie najbardziej odpowiadało.

Najlepsza wyciskarka do malin
Najlepsza wyciskarka do malin

Cena wyciskarki do malin

A ile kosztuje dobra wyciskarka do malin? Oczywiście dane modele mogą się nieco różnić, chociażby wielkością, jakością, mocą. Dlatego i ich cena może się różnić. Dlatego powinniśmy mieć na uwadze różne możliwości, bo dla każdego co innego jest ważne. Spójrzmy zatem na tradycyjne (niekiedy są one elektryczne) modele w cenie 150 zł – 300 zł, jak i na nowoczesne modele elektryczne w cenie 1500 zł – 2000 zł.

Wyciskarka do malin – opinie

A co Wy o tym sądzicie? Po co kupować wyciskarkę do malin? Na jaki model warto zwrócić uwagę? Co nad daje taki gadżet, jakie korzyści? Czym się wyróżnia i jakie ma cechy? A jakie funkcje? Czy radzi sobie także z innymi owocami? Może też warzywami? Dlaczego chcecie go mieć w swoim domu? Jaki model w jakiej cenie i od jakiego producenta możecie polecić innym czytelnikom? Czekamy z niecierpliwością na Wasze opinie i porady w sekcji komentarzy!

Wyciskarka do malin / Ranking najlepszych

Coraz częściej wraca się do własnych przetworów, kiedy to hodujemy własne owoce, na własnym ogródku i robimy z nich coś pysznego. Ale dużą pomocą stają się sprzęty elektroniczne, które ułatwiają i przyspieszają pracę. Zatem warto je mieć w swoim domu, a jeśli nie wiecie, co kupić – to polecamy ranking najlepszych wyciskarek do malin. Znajdziecie w nim same sprawdzone i polecane produkty. Ale najlepiej sprawdźcie sami, co warto kupić i w jakiej cenie. Zapraszamy na zakupy już teraz!

Dodaj opinie na forum