Wyciskarka wolnoobrotowa do owoców

Wyciskarka wolnoobrotowa do owoców to niedużych rozmiarów sprzęt AGD do domu, a dokładnie kuchenne akcesorium dla każdego. Zwłaszcza dla tych, który kochają owoce i chętnie dodają je do swojego codziennego jadłospisu. Przede wszystkim w formie przekąsek i chcą je trochę urozmaicić. Bo porcja owoców je zalecana dla zdrowia, to codzienna dawka witamin. Zdrowsza z pewnością, niż niektóre przekąski na mieście i znacznie tańsze rozwiązanie! Bowiem w domu, wiemy z czego te przekąski sok,zrobimy napój bez dodatku cukru, bez konserwantów, świeży z miąższem dla zdrowia. I z owoców, które lubimy.

Zatem jaka wyciskarka wolnoobrotowa do owoców jest godna polecenia, dlaczego warto ją zakupić i z niej korzystać? Co nam daje? Co możemy dokładnie z niej przyrządzić? To ważne pytania, a u nas znajdziecie na nie odpowiedzi. Specjalnie przygotowaliśmy w jednym miejscu najważniejsze informacje, które pomogą przy wyborze, będą idealną odpowiedzią, której szukamy. Zatem nie traćcie czasu, tylko zapraszamy do lektury, a swoje zdanie w tym temacie pozostawcie w komentarzach!

Jaką wyciskarkę wolnoobrotową do owoców wybrać i kupić?

To ważne, aby dobrze wybrać, gdyż każda wyciskarka wolnoobrotowa do owoców powinna cechować się jakością. Ale nie tylko, bo ważne jest, aby była również funkcjonalna. Dzięki temu będziemy przyrządzać pełnowartościowe przekąski nie poświęcając temu dużej ilości czasu wolnego, jednocześnie zaoszczędzimy nieco pieniędzy, zamiast wydawać je na takie przekąski na mieście, nie mając pewności czy są świeże i zdrowe. Dlatego zwróćmy uwagę na parę ważnych elementów, jakimi są:

  • rodzaj,
  • moc,
  • otwór na składniki,
  • pojemnik na napój.
Wyciskarka wolnoobrotowa do owoców
Wyciskarka wolnoobrotowa do owoców/ Ranking, opinie i cena

Rodzaj wyciskarki wolnoobrotowej do owoców

Dobra wyciskarka wolnoobrotowa do owoców to przede wszystkim ta, która nam odpowiada względem swojej budowy do wnętrza. Czyli musimy krótko mówiąc dopasować rodzaj wyciskarki do wielkości pomieszczenia. A dostępności mamy dwie. Pierwszą z nich jest wyciskarka wolnoobrotowa do owoców pionowa, czyli mniejsza wersja, która zajmuje niewiele miejsca, także jest łatwa w przechowywaniu. Może też stać na blacie, jak i być w szafie. Idealna raczej do miękkich i lekko twardych owoców, w innym przypadku potrzeba nieco więcej siły i najwyższej mocy.

Drugi rodzaj to wyciskarka wolnoobrotowa do owoców pozioma. To już jest większy gadżet kuchenny, zajmuje także więcej miejsca na blacie, gdzie jest jego stałe miejsce. Zwykle ze względu na parametry nie jest chowany do szafy. Ale za to imponuje nam jakością i szybkością robienia soków. Radzi sobie z każdą twardością owoców. Zwykle też ma większe pojemniki i większy otwór na składniki.

Polecamy: Wyciskarka wolnoobrotowa do soków

Moc wyciskarki wolnoobrotowej do owoców

Oczywiście nie możemy pominąć tak ważnego tematu, jakim jest moc wyciskarki wolnoobrotowej do owoców. To bardzo istotny element, który odpowiada za jakość używanego gadżetu do żywności. Bowiem moc wpływ też na szybkość mielenia owoców. Choć zwykle są dostępne różne tryby, ale przy twardych owocach ważna jest prędkość największa. Dlatego dobrej jakości sprzęt cechuje się tym, że oferuje nam moc między 150W a 300W. To maksymalnie (od 40) do 70 obrotów na minutę. Pamiętajmy jednak, by używać odpowiednio mocy do twardości owoców, by ich nie natlenić, by nie straciły swoich wartości odżywczych.

Otwór na składniki w wyciskarce wolnoobrotowej do owoców

Kolejny dość istotny element, choć często o tym zapominamy, to wielkość otworu na składniki w wyciskarce wolnoobrotowej do owoców. Oznacza to, że im większy taki otwór, tym mniej mamy do krojenia, czyli mniej no zmywania (brak brudnego noża czy deski do krojenia). Ale oczywiście nie zawsze się tak uda, gdyż są duże jabłka czy gruszki, a mandarynkę czy pomarańcz musimy obrać ze skórki. Ale wszystko zależy od gatunku owoców i czasu, jaki chcemy poświęcać na przygotowanie tego typu napojów.

Jaka wyciskarka wolnoobrotowa do owoców
Jaka wyciskarka wolnoobrotowa do owoców? – Cena, ranking, opinie

Pojemnik na napój w wyciskarce wolnoobrotowej do owoców

I na końcu warto omówić też pojemnik na sok w zestawie do wyciskarki wolnoobrotowej do owoców. To, że jakiś do zestawu dołączony jest to bez dwóch zdań. Jednak nie zawsze zdajemy sobie sprawę z tego, jak jest duży. A czasem może to mieć ogromne znaczenie dla komfortu użytkowania. Przede wszystkim mała rodzina czytajcie jedna osoba czy para nie potrzebują tak dużego pojemnika, jak rodzina wielodzietna. Chyba, że chcą sok przechowywać w lodówce na później. I tu ważne jest, by był to pojemnik dopasowany wielkością, ale i zamykany, by móc swobodnie przechowywać go w lodówce, by się nie rozlał i nie przeszedł zapachem dań.

Do zestawu może być również dołączony bidon. Taki, który pozwoli nam zabrać zdrową przekąskę ze sobą, choćby do pracy czy do szkoły. Czyli butelka na napój, zamykana, niczym butelka z wodą, o pojemności zwykle 250 ml.

A może: Wyciskarka do malin ?

Najlepsza wyciskarka wolnoobrotowa do owoców

Najlepsza wyciskarka wolnoobrotowa do owoców to taka, która cechuje się jakością, przede wszystkim jeśli chodzi o działanie. Czyli rodzi sobie z każdym owocem, ale i warzywami, by móc robić mieszanki napojów, z większą ilością witamin. To odpowiednia moc, obroty, ale także wielkość, dopasowana do kuchni. Wybierzmy również odpowiednią wielkość pojemnika na sok czy otworu na owoce, by było jak najmniej czyszczenia i brudzenia.

Gdzie kupić wyciskarkę wolnoobrotową do owoców?

Dobra wyciskarka wolnoobrotowa do owoców dostępna jest w sklepach internetowych, a w zasadzie tam mamy największy wybór. Zakupu możemy dokonać też w sklepie stacjonarnym np. z akcesoriami kuchennymi czy markety małym AGD, gdzie czekają na nas porady doradcy klienta, modele na wystawie, które można dotknąć, zobaczyć na własne oczy i dopasować do własnych potrzeb. Każdy znajdzie rodzaj dla siebie.

Najlepsza wyciskarka wolnoobrotowa do owoców
Najlepsza wyciskarka wolnoobrotowa do owoców

A jeśli chodzi o producentów, to najbardziej znanymi są: Tefal, Raven, Lund, Eldom, Zeegma, Cecotec oraz inni.

Zobacz też: Wyciskarka do jabłek

Cena wyciskarki wolnoobrotowej do owoców

A ile kosztuje dobra wyciskarka wolnoobrotowa do owoców? Warto mieć na uwadze cenę, która różnie się w zależności od rodzaju, wielkości czy producenta i dokładnych funkcji. Dlatego będąc na zakupach sprawdźmy wszystkie dostępności. Zaczynając od tych najtańszych za 250 zł – 300 zł. Ale nie zapominając o tych najdroższych za 600 zł, aż do 1000 zł – 1600 zł. Rozpiętość jest duża, więc każdy powinien znaleźć coś dla siebie.

Wyciskarka wolnoobrotowa do owoców – opinie

Czy Waszym zdaniem uzasadniony jest zakup wyciskarki wolnoobrotowej do owoców? Czym się cechuje? Jakie funkcje posiada? Czy taki zakup to korzyści? W jakiej cenie szczególnie? A może coś byście zmienili w tym gadżecie? Jakie ma zalety oraz wady? Czy to przydatny sprzęt? Wiele zaoszczędzimy dzięki niemu? Co na ten temat sądzicie? N Wasze opinie czekamy w sekcji komentarzy!

Wyciskarka wolnoobrotowa do owoców / Ranking najlepszych

Zachowanie zdrowych nawyków i nauka ich już od najmłodszych lat jest podstawą dzisiejszych czasów. Staramy się dbać o zdrowie, jak najlepiej umiemy. Dlatego warto mieć przy sobie pomocy ku temu sprzęt. A taki znajdziecie w naszym najnowszym rankingu najlepszych wyciskarek wolnoobrotowych do owoców. W tym zestawieniu czekają na Was tylko sprawdzone modele wraz z pełnym opisem każdego produktu i oczywiście ceną. Zatem zobaczcie sami! Zapraszamy, bo każdy znajdzie coś dla siebie, coś sprawdzonego!

Dodaj opinie na forum