Wyciskarka wolnoobrotowa do soków

Wyciskarka wolnoobrotowa do soków to bardzo popularny sprzęt wśród osób, które nie lubią chemii, zwłaszcza cukrów, które występują w sokach ze sklepów. Zwyczajnie dla wielu są one nie zdrowe, nie smaczne i pełne konserwantów, co nie pozwala nam zachować pełni zdrowia – zdrowego stylu odżywiania się. W domu możemy wykonać, pełnowartościowe napoje z warzyw i owoców, bez sztucznych konserwantów. I świadome zdrowia osoby chętnie sięgają po taki sprzęt, gdyż napoje z niego też smakują inaczej. Bardziej naturalnie. A i posiada ona inne funkcje, które pozwalają nam dbać o zdrowie, urozmaicając posiłki.

Dlaczego warto kupić wyciskarkę wolnoobrotową do soków? Jakie korzyści nam daje? Czym się kierować? Jakie funkcje posiada? Czy rzeczywiście może nam pomoc w zachowaniu zdrowego stylu życia? Tego dowiecie się poniżej. W naszym artykule zebraliśmy dla Was najważniejsze informacje, przydatne podczas zakupów. Zobaczcie sami, co wybrać (także spośród polecanych z rankingu najlepszych).

Zapraszamy do lektury już teraz!

Czym jest wyciskarka wolnoobrotowa do soków?

Zacznijmy od wyjaśnienia, tym, którzy jeszcze nie wiedzą, czym jest wyciskarka wolnoobrotowa do soków i jak działa. Otóż jest to sprzęt elektroniczny, mały sprzęt AGD. Jego głównym zadaniem jest zrobić dla nas pyszne, zdrowe soki. W środku posiada specjalny silniczek, który powoduje obroty, dzięki czemu ostrze się kręci, siekając w ten sposób warzywa i owoce. Wydobywa to sok (często z miąższem), bez skorek i pestek.

Wyciskarka wolnoobrotowa do soków
Wyciskarka wolnoobrotowa do soków / Ranking, opinie, cena

Jaką wyciskarkę wolnoobrotową do soków wybrać i kupić?

Jaka wyciskarka wolnoobrotowa do soków będzie dla nas najlepsza? Z pewnością warto tu przystanąć i nieco się zastanowić. Bowiem dostępne są różne modele i nie możemy zapominać o tym, co dla nas jest ważne i potrzebne. Miejmy na uwadze dostępne cechy, funkcje, takie, które ułatwią nam codzienne wykonanie soków. A oprócz tego zwróćmy uwagę na:

  1. budowę,
  2. moc,
  3. funkcje.

Budowa wyciskarki wolnoobrotowej do soków

Na samym początku warto sprawdzić, jaką wyciskarkę wolnoobrotową do soków wybrać, mając na uwadze jej budowę. Bo to właśnie jest istotna kwestia, która wpływa na jakość soków. Do wyboru mamy dwa. Chętnie wybierany jest ten pionowy, gdyż zabiera on bardzo mało miejsca, jest łatwy w przechowywaniu, więc zwykle decydują się na niego osoby z niewielką kuchnią. Posiada on jeden wałek ślimakowy pionowy, przez co nadaje się głownie do miękkich produktów.

Z kolei drugi to wyciskarka wolnoobrotowa do soków pozioma. To jest już bardziej specjalistyczny sprzęt. Nadaje się do twardych warzyw oraz owoców. Tu możliwe są nawet dwa ślimaki. Co za tym idzie, sprzęt jest skuteczniejszy. Ale i zajmuje więcej miejsca, więc idealny jest do dużych pomieszczeń. Jest też droższy.

Moc wyciskarki wolnoobrotowej do soków

Moc wyciskarki wolnoobrotowej do soków to cecha, która wpływa na jakość użytkowania sprzętu. Im jest ona wyższa, tym nasz sprzęt poradzi sobie z twardszymi owocami czy warzywami. Jednak przy miękkich produktach nie warto wybierać dużej mocy, gdyż wtedy mogą się one bardziej natlenić i wtedy tracą więcej witamin czy składników odżywczych. Zwykle jej moc ma jakieś 150W – 300W.

Funkcje w wyciskarce wolnoobrotowej do soków

Nie zapomnijmy też, że wyciskarka wolnoobrotowa do soków cechuje się jakością, gdy posiada przydatne dla nas na co dzień funkcje. Takie, które ułatwią nam przyrządzeni soków, by stało się to zabawą, a nie codzienną, nudną rutyną. W dodatku taką, która brodzi i trzeba się namęczyć ze sprzątaniem. Takie coś na pewno zniechęca, więc producenci oferują nam funkcje, przykładowo są one takie: możliwość mniejszych oczek, przez co zamiast soku, wykonany jest mus, a najlepsze wyciskarki są w stanie zrobić także własne mało orzechowe. Przy odpowiednim zmieleniu, coś na wzór musu, możemy przełożyć go do pojemnika i wyjdą pyszne lody sorbetowe.

Jaka wyciskarka wolnoobrotowa do soków
Jaka wyciskarka wolnoobrotowa do soków? – Cena, opinie i ranking

Inną funkcją niezwykle przydatną, jest opcja czyszczenia, a raczej samo czyszczenia się sprzętu, po wlaniu wody, czyści się on sam docierając do trudno dostępnych miejsc. A niektóre jego elementy możemy śmiało wkładać do zmywaki, co także może ułatwić utrzymanie porządku.

Zalety wyciskarki wolnoobrotowej do soków

Co daje na wyciskarka wolnoobrotowa do soków? Jakie są to korzyści? Z pewnością warto ją kupić, choćby dlatego, że nie zajmuje wiele miejsca w domu i nie kosztuje wiele. Pozwala nam to na oszczędność pieniędzy, bowiem świeże soki na mieście są bardzo drogie. My jednak robiąc sami napoje mamy pewność, co jest w środku, jakie mamy wartości odżywcze i jak bogate są one w witaminy. Możemy regulować także ich gęstość, ilość składników, które będą przeważać smakowo. I jest to dobra porcja codziennej dawki warzyw i owoców, zamiast kalorycznych przekąsek.

Najlepsza wyciskarka wolnoobrotowa do soków

Najlepsza wyciskarka wolnoobrotowa do soków, to jaka to? Czym się wyróżnia, że jest „najlepsza”. Przede wszystkim dla nas taka jest, gdyż posiada odpowiednie funkcje, budowę, ma dobra moc, która odpowiada naszym potrzebom. A to dlatego, że nie ma jednego najlepszego sprzętu, tylko jest ich wiele, bo każdy z nas ma inne oczekiwania. Dobra wyciskarka wolnoobrotowa do soków będzie po prostu dopasowana do naszego codziennego stylu życia, przy tym liczy się by była bezawaryjna i łatwa w czyszczeniu, co chętniej zadziała na nas, by z niej korzystać, nawet codziennie. A to pozwoli nam zachować zdrowe nawyki żywieniowe.

Gdzie kupić wyciskarkę wolnoobrotową do soków?

Dobra wyciskarka wolnoobrotowa do soków dostępna jest w różnych sklepach, czy to w tych z akcesoriami kuchennymi, w marketach RTV a niekiedy i w dużych dyskontach. Warto się tam udać, porównać na żywo dane modele i sprawdzić, które z nich są najlepsze dla nas. Chętnie pomogą nam w tym także doradcy klienta. A jeśli nie lubimy wychodzić z domu to mamy wiele modeli dostępnych w internecie. Wybór należy do nas.

Najlepsza wyciskarka wolnoobrotowa do soków
Najlepsza wyciskarka wolnoobrotowa do soków

Do znanych producentów zaliczamy np. Tefal, Kolber, Zeegma, Secor oraz inni.

Cena wyciskarki wolnoobrotowej do soków

A ile kosztuje dobra wyciskarka wolnoobrotowa do soków? Nie jest to bardzo drogi sprzęt, choć ceny mogą się różnić, patrząc na markę, jakość, dodatki, itp. Zwykle ceny zaczynają się już od 150 zł do cen przystępnych np. 500 zł – 700 zł. Ale super wypasione modele mogą kosztować prawie 3000 zł!

Wyciskarka wolnoobrotowa do soków – opinie

A co Wy sądzicie? Jaka wyciskarka wolnoobrotowa do soków będzie najlepsza i dlaczego? Czymś się wyróżnia? Jakie posiada cechy? Na co zwykle zwracacie uwagę kupując taki sprzęt AGD? Co jest dla Was najważniejsze? Jakie widzicie zalety, a może i ma także wady? Dlaczego chętnie kupicie taki gadżet? W sekcji komentarzy czekamy na Wasze wszelkie opinie!

Wyciskarka wolnoobrotowa do soków / Ranking najlepszych

W tych czasach dla wielu ważne jest zachowanie zdrowego stylu życia oraz zdrowych nawyków ogółem. Jednak i ruch i dieta ideą ze sobą w parze, należy dbać o oba te czynniki. My Wam pomożemy zadbać o zdrowe przekąski, polecając produkty sprawdzone, które znajdziecie w rankingu najlepszych wyciskarek wolnoobrotowych do soków. Pełny opis oraz dokładna cena. Zobaczcie sami, zapraszamy!

Dodaj opinie na forum