Wyciskarka wolnoobrotowa do warzyw

Wyciskarka wolnoobrotowa do warzyw to sprzęt nazywany małym AGD. Wykorzystuje się go w kuchni, do tworzenia pysznych i co ważne – zdrowych przekąsek. Głównie soków, ale nie tylko. W zależności od modelu może to być mus, pasta orzechowa, koktajle a nawet z musów można zrobić sorbet owocowy. Dlatego taki sprzęt warto mieć, by zdrowo się odżywiać a przy tym smacznie. Bowiem warzywa to witaminy, które musimy dostarczać do organizmu, jednak mogą być one w różnej, urozmaiconej postaci. Wybierajmy te, które lubimy najbardziej i twórzmy z nich smaczne kompozycje do pracy, szkoły i w domu.

To jaka wyciskarka wolnoobrotowa do warzyw jest najlepsza? Czy jest to konkretny model? A może warto szukać tylko w jednej cenie? Czym się kierować? Na co konkretnie zwrócić uwagę podczas zakupów? Tego dowiecie się już poniżej, z naszego poradnika, gdzie opowiadamy jak zabrać się za zakup. Co powinno być dla nas ważne, a co polecają inni. Wiele informacji i porad, a także sekcja komentarzy, gdzie sami możecie dawać rady innym.

Zapraszamy!

Jaką wyciskarkę wolnoobrotową do warzyw wybrać i kupić?

Zastanawialiście się już nad wyciskarką wolnoobrotową do warzyw? Jaką wybrać i dlaczego? Przede wszystkim kierować musimy się tym, by poradziła sobie z każdymi warzywami, bo przecież każdy lubi co innego. A tworzyć możemy różne mieszanki. Dlatego też kierujmy się własnymi potrzebami oraz jakością. A co na nią wpływa? Tu na pewno na uwadze musimy mieć kilka ważnych elementów, takich jak:

  1. rodzaj,
  2. moc,
  3. pojemnika na napój,
  4. otwór na składniki,
  5. czyszczenie.
Wyciskarka wolnoobrotowa do warzyw
Wyciskarka wolnoobrotowa do warzyw / Ranking, cena, opinie

Rodzaj wyciskarki wolnoobrotowej do warzyw

Decydując się na wyciskarkę wolnoobrotową do warzyw koniecznie musimy mieć na uwadze jej rodzaj. Czyli model w odpowiednim kształcie i wielkości. Oczywiście dla małych kuchni polecamy mały sprzęt, czyli wyciskarka wolnoobrotowa do warzyw pionowa. Zajmuje ona znacznie mniej miejsca na blacie. Także jest łatwa w przechowywaniu. Idealna do miękkich warzyw, a także poradzi sobie z miękkimi owocami do kompozycji soków warzywno-owocowych. W innym przypadku potrzeba nieco więcej siły.

Zobacz: Wyciskarka wolnoobrotowa do owoców

Drugi rodzaj to wyciskarka wolnoobrotowa do warzyw pozioma. Bardzo dobrej jakości sprzęt, solidny i duży. Zajmuje więcej miejsca na blacie i jest to raczej jego stałe miejsce, gdyż ze względu na wagę może być nam ciężko ciągle go chować i wyciągać. Zatem idealny do dużej kuchni. Radzi sobie z każdym warzywem. Zwykle posiada też większy otwór na składniki.

Moc wyciskarki wolnoobrotowej do warzyw

Bardzo ważna jest moc wyciskarki wolnoobrotowej do warzyw. Dlatego tego elementu nie możemy pominąć, odpowiada bowiem za jakość napojów. Oczywiście moc jest ważna, ale dzięki temu że jest to wyciskarka wolnoobrotowa, to obroty są niewielkie i przez to napój nie traci witamin, ani nie napowietrza się, przez co mógłby też stracić wartości odżywcze. Zatem moc pomaga nam z twardością warzyw. Zwykle dobre modele oferują nam moc od 150 W do 300 W i takich polecamy szukać. Z kolei obroty to zwykle od 40 do 70 obrotów na minutę.

Pojemnik na napój w wyciskarce wolnoobrotowej do warzyw

Nie zapominajmy, jak ważny jest pojemni na napój, jaki mamy w zestawie z wyciskarką wolnoobrotową do warzyw. Chodzi konkretnie o pojemnik, do którego wlew się napój zaraz po wyciśnięciu go. Wielkość to raczej nasz komfort, niż jakaś konieczność. A chodzi nam dokładnie o jego wielkość. Bowiem dobra wyciskarka wolnoobrotowa do warzyw oferuje mam duże pojemniki, takie „rodzinne”, na dużą porcję soku, zwykle jest to nawet litr czy dwa litry. Jednak dostępne są też modele z mniejszym pojemnikiem. Jednak za każdym razem powinien mieć on zamknięcie, by można go było śmiało przechowywać w lodówce tak, by nie przeszły inne zapachy. Wtedy sok dłużej zachowa świeżość.

Jaka wyciskarka wolnoobrotowa do warzyw
Jaka wyciskarka wolnoobrotowa do warzyw? – Opinie, cena, ranking

Tym samym do zestawu może być dołączona butelka 250 ml, zakręcana, która jest bardzo podręczna i można ją wszędzie ze sobą zabrać. Jest niczym butelka wody, czyli naszą przekąskę możemy mieć zawsze ze sobą.

Otwór na składniki w wyciskarce wolnoobrotowej do warzyw

Kolejnym elementem jest otwór na składniki w wyciskarce wolnoobrotowej do warzyw. Tu jest to tylko kwestia naszego komfortu, by nie trzeba było brudzić desek, noża, by móc w całości włożyć dane warzywo do otworu. Wtedy idzie to znacznie sprawniej. Ale wszystko zależy od warzyw i od modelu, na jaki się zdecydujemy.

A może: Wyciskarka do malin ?

Czyszczenie wyciskarki wolnoobrotowej do warzyw

Nie zapomnijmy, aby nasza wyciskarka wolnoobrotowa do warzyw wyposażona była w funkcje auto czyszczenia, co pozwoli nam zaoszczędzić czas, sprawi, że sprzęt będzie zawsze czysty, bez pleśni i bakterii w trudno dostępnych miejscach. Oczywiście warto również, aby elementy były łatwe w demontażu i można je było myć w zmywarce.

Najlepsza wyciskarka wolnoobrotowa do warzyw

Jaka to jest wyciskarka wolnoobrotowa do warzyw? Czym się charakteryzuje? Jakością! Bowiem dla każdego ważne jest to, aby sprzęt działał, by można było przyrządzać na nim ulubione przekąski pełne witamin, minerałów i innych ważnych dla człowieka składników. Dlatego tez powinien to być sprzęt dopasowany do naszych potrzeb, szybki w działaniu, by nie zajmować nam zbyt wiele czasu, zwłaszcza na czyszczenie. Pomocne są w tym duże otwory czy wyjmowane elementy, które można czyścić w zmywarce i funkcja auto czyszczenia. I nie zapomnijmy, by dopasować wielkość urządzenia do wielkości pomieszczenia.

Gdzie kupić wyciskarkę wolnoobrotową do warzyw?

Dobra wyciskarka wolnoobrotowa do warzyw dostępna jest w dość dużej ilości sprzętów, przede wszystkim stacjonarnie to z akcesoriami kuchennymi, markety z małym AGD a nawet duże dyskonty. Warto się tam udać i na żywo zobaczyć każdy sprzęt, porównać je a nawet skorzystać z porad doradcy klienta. Z kolei w internecie zawsze mamy opis, a wybór także jest duży.

Najlepsza wyciskarka wolnoobrotowa do warzyw
Najlepsza wyciskarka wolnoobrotowa do warzyw

Do chętnie wybieranych producentów z pewnością zaliczymy: Tefal, Silvercrest, Gotie, Raven, Kenwood, a także inni.

Polecamy: Wyciskarka do jabłek

Cena wyciskarki wolnoobrotowej do warzyw

A ile kosztuje wyciskarka wolnoobrotowa do warzyw? To nie jest aż tak duży wydatek, patrząc ile możemy zaoszczędzić na zakupach na mieście a przy tym mieć niezwykle zdrowe i pożywne przekąski. Choć oczywiście cena różni się w zależności od modelu, producenta czy mocy. Dlatego patrzmy już od tych najtańszych, za około 180 zł. A także na te najdroższe za ponad 500 zł.

Wyciskarka wolnoobrotowa do warzyw – opinie

A według Was, jaka wyciskarka wolnoobrotowa do warzyw jest godna polecenia? Czym się wyróżnia i dlaczego jest do warzyw? Czy moc ma tu dla Was znaczenie? A może po prostu producent? Czym kierujecie się podczas zakupów i jakie przekąski chętnie przyrządzacie? Czy jest to produkt łatwy w użyciu? Dajcie nam znać w komentarzach, jakie są Wasze opinie i doświadczenia!

Wyciskarka wolnoobrotowa do warzyw / Ranking najlepszych

Czy warto się zdrowo odżywiać? To na pewno. A w dzisiejszych czasach, gdy mamy takie gadżety jest dużo łatwiej coś przyrządzić i szybciej. Dlatego od razu zaprosimy Was do najnowszego rankingu najlepszych wyciskarek wolnoobrotowych do warzyw. W zestawieniu znajdziecie wiele poleceń, sprawdzonych modeli, które warto kupić. Ale najlepiej sprawdźcie to sami, wraz z opisami i dokładną ceną. Zapraszamy!

Dodaj opinie na forum